ECTACO.CZ | Nutná znalost angličtiny.

by http://finance.idnes.cz/

Nutná znalost angličtiny. Takovou větu najdete v mnoha inzerátech nabízejících volné místo. Bez znalosti angličtiny se v řadě případů nemá cenu o nabízené pozice vůbec zajímat.


Jak odhalil průzkum, kvalita angličtiny uchazečů mnohdy zaostává za požadavky firem. "Ty hledají zaměstnance, kteří jazyk ovládají aktivně. A mnozí adepti, kteří tvrdí, že anglicky umějí, zvládají jen základní nebo mírně pokročilou úroveň," říká Zuzana Lincová ze společnosti Profesia CZ.

Druhým nejrozšířenějším jazykem je němčina

Angličtina je v současnosti nejrozšířenějším cizím jazykem u nás. Ovládá ji víc než polovina lidí hledajících zaměstnání. "V prvním půlroce 2011 uvedlo 56 procent uchazečů o práci, že ovládá alespoň základy angličtiny," přibližuje Lincová.

Druhý nejrozšířenější je německý jazyk, jehož znalost uvádí 40 procent zájemců o místo. Za posledních šest měsíců ji však na pracovním webu požadovalo jen 21 procent firem.

Mnozí uchazeči stále ještě tvrdí, že ovládají ruštinu. Podle statistiky je to třetí nejrozšířenější jazyk v Česku a ovládá ho alespoň na základní úrovni 16 procent kandidátů. Ze strany firem o tento jazyk v současnosti není zájem.

Požadavky na ostatní cizí jazyky jsou spíše ojedinělé. Firmy je chtějí, zejména pokud potřebují specialisty na překladatelství, lektory či zaměstnance, kteří by měli pracovat pro společnost působící na trhu, kde se nemluví anglicky ani německy. V takových inzerátech vyžadují téměř výlučně aktivní znalost jazyka.

www.cz-slovnik.cz
www.ectacoinc.cz
http://www-slovnik.cz

Popular Posts